W ŠKODA Korczyk posiadamy osobny dział dedykowany współpracy z firmami – BIZNES EKSPERT. Obsługujemy sektor małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych. Nasi Doradcy ds. Rozwiązań Flotowych dzięki eksperckiej wiedzy i profesjonalnym narzędziom zapewniają pomoc na każdym etapie zarządzania flotą - od przygotowania indywidualnej oferty, aż po opiekę posprzedażowa. Oferujemy samochody nowe marki ŠKODA na preferencyjnych warunkach flotowych. Przygotowujemy indywidualnie dopasowaną ofertę finansową, m.in. leasing, wynajem krótko- oraz długoterminowy. Pomagamy w pozyskaniu korzystnego finansowania. Oferujemy obsługę posprzedażową.

W ramach współpracy pomagamy wprowadzić oszczędności w zakresie zarządzania flotą w Twojej firmie. Udostępniamy nowoczesne narzędzia telematyczne – aplikacje, raporty, systemy, dzięki którym możesz podejmować właściwe decyzje biznesowe dotyczące użytkowania Twojego car parku. W razie potrzeby, oferujemy samochody przedkontraktowe.

BIZNES EKSPERT W SKRÓCIE TO:

 • Optymalizacja kosztów - program Biznes Ekspert został stworzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. Nasza oferta pomoże obniżyć koszty zarządzania parkiem samochodowym w Twojej firmie.
 • Efektywne budżetowanie - z nami masz gwarancję przewidywalnego budżetowania floty i zmniejszenia nieprzewidzianych wydatków serwisowych.
 • Minimalizacja konsekwencji prawnych - dobrze skonstruowana polityka flotowa minimalizuje konsekwencje prawne w zarządzaniu flotą, w tym odpowiedzialność karną, wykroczeniową i cywilną fleet managera i członków zarządu.

5 KORZYŚCI BIZNES EKSPERTA

1. WSPARCIE DORADCY

W ŠKODA KORCZYK wsparcie nie kończy się wraz z wystawioną fakturą. Wybierając program BIZNES EKSPERT możesz liczyć na wsparcie naszego doradcy w zarządzaniu flotą przez cały okres współpracy.

Nasz Doradca ds. Rozwiązań Flotowych pomoże Ci na każdym kroku zarządzania flotą - w indywidualny sposób określi potrzeby Twojej firmy, dopasuje najlepszą ofertę finansową, a także dobierze odpowiednie modele samochodów i ich wersje wyposażenia do służbowych zadań – od celów transportowych po reprezentacyjne. Dzięki temu Ty możesz skoncentrować się na zarządzaniu biznesem, korzystając z wielu ułatwień w firmie.

2. FINANSOWANIE: GOTÓWKA, LEASING, WYNAJEM

Dobrze dobrane finansowanie dla Twojej floty to gwarancja zachowania elastyczności w firmie. W programie Biznes Ekspert masz możliwość dopasowania okresu finansowania i wysokości raty do potrzeb firmy. Nasza oferta zakłada możliwość zakupu za gotówkę, skorzystanie z leasingu lub wynajmu długoterminowego (Full Service Leasing).

Usługa wynajmu długoterminowego (FSL) to stała opłata miesięczna obejmującą ratę leasingową oraz serwis. Sam wybierasz co wchodzi w skład usługi: naprawy, ubezpieczenie, serwis opon, likwidacja szkód komunikacyjnych, samochód zastępczy, assistance 24 na terenie Polski, czy karty paliwowe. Rezygnacja z któregokolwiek elementu nie powoduje wzrostu ceny pozostałych modułów oferty. Dzięki usłudze FSL nie martwisz się o nieprzewidziane wydatki, Twoja Flota jest zabudżetowana w całym okresie umowy.

3. ROZWIĄZANIA TELEMATYCZNE

Zazwyczaj telematyka kojarzy się wyłącznie z GPS-em. My udowadniamy, że można wykorzystać ją, aby obniżyć zużycie paliwa, koszty eksploatacji auta oraz koszty ubezpieczeń, a także zwiększyć bezpieczeństwo kierowców.

Wprowadzając rozwiązania telematyczne do Twojej floty jesteś w ciągłym kontakcie z pojazdami jeżdżącymi po całym kraju. Dzięki dedykowanej aplikacji w telefonie, kierowcy mają możliwość przełączania się między podróżami odbywanymi w czasie prywatnym i służbowym. W każdej chwili mogą zobaczyć dane o samochodzie, takie jak poziom paliwa w baku, ilość przejechanych kilometrów czy miejsce zaparkowania auta.

Osoba zarządzająca flotą dzięki pozyskanym informacjom:

 • przeanalizuje i porówna wydajność kierowców
 • wprowadzi zasady eko-jazdy
 • skontroluje czy kierowca jeździ optymalną trasą
 • zaplanuje i zoptymalizuje budżet flotowy
 • zweryfikuje obowiązków pracowników
 • zadba o bezpieczeństwo i zaplanuje pracę kierowców
 • otrzyma informację o zbliżających się terminach serwisowania, odciążając użytkownika auta od umawiania wizyt serwisowych


Oczywiście samo wprowadzenie telematyki nie załatwi sprawy. Dopiero powiązanie jej z dobrze skonstruowaną polityką flotową może zapewnić wymierne korzyści finansowe i osobowe dla firmy. Największe towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wspominają, że wpływa to na obniżenie szkodowości klientów, a to z kolei będzie przekładać się na dodatkowe zniżki w polisach.

4. POLITYKA FLOTOWA

To podstawa działania każdego firmowego parku samochodowego. Dobrze skonstruowana polityka flotowa eliminuje odpowiedzialność karną, wykroczeniową i cywilną fleet managera i członków zarządu. Taki dokument określa dokładne wykorzystanie samochodów firmowych, obniża ryzyko błędów w ich eksploatacji, a także eliminuje wszystkie luki i uchybienia w warunkach współpracy.

Polityka flotowa pomaga uniknąć wielu ryzykownych sytuacji, jak nieprawidłowe wykorzystanie samochodu, niewłaściwy stan techniczny auta, spóźnione przeglądy rejestracyjne lub brak wymiany opon.

5. PRAWO I PODATKI

Nasi Doradcy ds. Rozwiązań flotowych bazując na standardach PZWLP doradzą również w zakresie prawno-podatkowym.

Z nami możesz skonsultować:

 • podatek VAT
 • podatek CIT, PIT
 • amortyzację
 • część odsetkową raty leasingu
 • standard MSSF 16