Zwrot Samochodów

Zwrot samochodów do Volkswagen Leasing - PORADNIK

Jeżeli Twoja umowa leasingu z Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce przewiduje zwrot pojazdu do Volkswagen Leasing, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

6 MIESIĘCY PRZED ZAKOŃCZENIEM UMOWY

Zachęcamy do kontaktu na kilka miesięcy przed zakończeniem umowy. W ramach polisy ubezpieczeniowej pomożemy zlikwidować wszelkie ewentualne uszkodzenia blacharsko-lakiernicze. Dzięki temu, przy zwrocie samochodu, unikniesz dodatkowych opłat.

W tym czasie, warto również skonfigurować nowy model samochodu, tak aby po zakończonej umowie, od razu przesiąść się do nowego auta.

INSTRUKCJA - ZWROT POJAZDU

Z pojazdem należy zwrócić wszystkie otrzymane dokumenty i elementy wyposażenia:

 • dowód rejestracyjny,
 • karta pojazdu,
 • polisa ubezpieczeniowa,
 • instrukcja obsługi,
 • książka serwisowa,
 • kody do alarmu,
 • inne dokumenty związane z pojazdem i jego zabezpieczeniami,
 • kluczyki (sterowniki) – wszystkie wydane egzemplarze wraz z pilotami do alarmu, ogrzewania postojowego (webasto®) lub sterownikami do innych zabezpieczeń przeciw-kradzieżowych,
 • wszelkie dodatkowe rzeczy będące na wyposażeniu pojazdu (kołpaki, bagażniki dachowe itp.)

Zwróć czysty i posprzątany samochód

Zwracany pojazd powinien być umyty i posprzątany wewnątrz. Umożliwi to szczegółowe oględziny stanu technicznego oraz powłoki lakierniczej. Dodatkowe oznaczenia, napisy, znaki reklamowe umieszczone na szybach lub nadwoziu pojazdu powinny zostać usunięte w sposób niepozostawiający śladów uszkodzeń. Jeśli pojazd w dniu zwrotu nie spełni tych warunków, oględziny i odbiór mogą zostać odwołane, wraz z obciążeniem kosztami zmiany terminu odbioru.

Ocena jest możliwa tylko na podstawie oględzin niezależnego rzeczoznawcy

Ocena zostanie wykonana na podstawie oględzin dokonanych przez niezależnego rzeczoznawcę w oparciu o Przewodnik użytkowania i zwrotu pojazdu.

Zwróć uwagę na dwa rodzaje uszkodzeń:

 • dozwolone - wynikające z normalnego zużycia podczas eksploatacji pojazdu (nie wpływają na końcowe rozliczenie kontraktu),
 • niedopuszczalne - nie wynikają z normalnego zużycia podczas eksploatacji i obniżają wartość pojazdu (wartość ta obciąża Korzystającego i jest uwzględniona w końcowym rozliczeniu kontaktu).

Do najczęstszych i najkosztowniejszych uszkodzeń niedopuszczalnych należą: uszkodzone szyby, nadkola, progi, przedarte (przepalone) tapicerki, rdza, porysowany dach, połamane plastiki.

Stan opon

Ocena normatywnego zużycia obejmuje również sprawdzenie stanu opon.
W samochodzie powinien znajdować się kompletny zestaw naprawczy lub koło zapasowe.

Wyposażenie dodatkowe

Stan wyposażenia dodatkowego przy zwrocie pojazdu powinien być zgodny z konfiguracją wyposażenia pojazdu u dealera (Zamówienie). Brak jakiegokolwiek elementu spowoduje obciążenie dodatkową opłatą. Wyposażenie dodatkowe to elementy ponadstandardowe, w które samochód wyposażony został fabrycznie lub u dealera, a koszt tego wyposażenia był elementem raty leasingowej, np. siatki do bagażnika, mata do bagażnika, kufer dachowy, bagażnik dachowy itp.

Tylko tak wykonana ekspertyza może powodować obciążenie kosztami związanymi z uszkodzeniami niedopuszczalnymi, ponadnormatywnym zużyciem, nadprzebiegiem lub brakami w wyposażeniu zgodnie z zapisami zawartymi w umowie leasingu.

Zapraszamy do kontaktu również w celu poznania oferty dotyczącej nowego samochodu.

Wystarczy zadzwonić lub odwiedzić nas w salonie ŠKODA KORCZYK przy Alei generała Andersa 586 w Bielsku-Białej (obok Makro).

Ponadto, pomożemy także przedłużyć istniejącą umowę leasingu, jeśli występuje opóźnienie dostawy samochodu.

Dokumenty do pobrania: